Isuzu Motors

1916 yılında kurulan Isuzu Motors en uzun geçmişe sahip olan Japon araç üreticisidir. İsmini, Japonya'nın en eski mabedi olan Ise Shrine of Mie yakınlarındaki Isuzu Nehri'nden alan Şirket, bugün bilinen güçlü Isuzu markasını yaratmak için faaliyet gösterdiği yıllar boyunca “ödün vermeden yaratma” ilkesi üzerine odaklanmıştır.

Isuzu Motors Limited dünyanın önde gelen ticari araç ve dizel motor üreticilerindendir. Şirket’in ana felsefesi, müşterilerine yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmak ile sektörün ihtiyaçlarına katkıda bulunacak yeni teknolojiler geliştirmektir. Her daim yeniliklerin öncüsü olan Isuzu, 1936 yılında Japonya’nın ilk dizel motorunu üretmiştir. Bugün ise çevre dostu dizel teknolojisi araştırmalarının öncüsü konumundadır. Isuzu ürünleri dünya çapında 130'dan fazla ülkede satılmakta olup, Şirket faaliyette bulunduğu 23 ülkede en azından bir ürün kategorisinde pazar lideri konumundadır.

Isuzu; Avrupa, Kuzey Amerika, Japonya ve Asya'nın birçok bölümünde dizel motor üretim tesislerine sahiptir. Isuzu dünya çapında en geniş üretim ve satış ağına sahip olan dizel motor üreticisidir.

Isuzu Motors Limited 70 yıldan uzun bir süredir öncelikli olarak dizel motorlarla ilgili çalışmalar yapmıştır. Isuzu tarihi boyunca dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliklere öncülük etmiştir.

Dizel motorları alanında haklı bir üne sahip olan Isuzu, 1936 yılında ürettiği Japonya'nın ilk hava soğutmalı oto dizel motorundan bu yana milyonlarca dizel motor üretmiştir. Şirkete duyulan saygı sadece 70 yıllı aşan tarihçesinden değil aynı zamanda bunca yıl boyunca değişen toplumun ve pazarın ihtiyaçlarına akılcıl çözümler sunmasından kaynaklanmaktadır.

Yılda 1.000.000’dan fazla dizel motor üretemi yapan Isuzu, günümüzde üç Avrupalı üreticiyle birlikte, dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer almaktadır. Şirket 1000cc'lik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinalarının motorlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.