Ar-Ge

Anadolu Isuzu’nun deneyimi ve birikimi, 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj’a dayanmaktadır. Anadolu Isuzu, Türkiye’nin otomotiv sektöründe ilk Japon ortaklı şirketidir. Bu ortaklık ve işbirliği, 1984 yılından günümüze devam etmektedir.

Ar-Ge
Ar-Ge
Ar-Ge
Ar-Ge

2009 yılına kadar tasarım ve ürün geliştirme konularındaki çalışmalarını Mühendislik Müdürlüğü çatısı altında sürdüren Anadolu Isuzu, 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında Ar-Ge Merkezi olmak için Nisan 2009’da T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuruda bulunmuş, yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu 3 Haziran 2009 tarihinden geçerli olmak üzere Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanmıştır.

Anadolu Isuzu, 2015 yılında önemli bir yatırım ile yeni ve modern Ar-Ge Merkezi binasına geçiş yapmıştır. Bu sayede yeni test merkezleri, prototip atölye ve ofis alanları ile toplamda 6220 metrekare kapalı alanda Ar-Ge faaliyetlerine hızla devam etmektedir.

Ar-Ge Merkezi geçmişten günümüze 20’nin üzerinde Tübitak ve uluslararası destekli proje başvurusu gerçekleştirmiştir. Ar-Ge merkezi faaliyetleri ışığında üniversitelerle işbirlikleri, patent, tasarım tescil, yayın/sunum çalışmaları artarak devam etmektedir.

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi endüstriyel tasarımdan, satışa hazır ürüne kadar gerekli tüm fonksiyonları bünyesinde bulundurmaktadır.

2015 yılı itibariyle tamamlanan yeni Ar-Ge Merkezi ile beraber yeni test ve analiz imkanları da devreye alınmıştır. Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi 20 m. uzunluğunda iklimlendirme (-40/+65°C) test odası, pendulum çarpma testi, 18 m. uzunluğunda araçlar için stabilite testi, tek eksenli hidrolik komponent yorulma testi, SORT (standartlaştırılmış yakıt tüketim) testi, NVH (gürültü ve titreşim) , TASE (termal ve aerodinamik), araç dinamiği, yol, fren ve performans testlerini test merkezinde barındırmaktadır.

Aynı zamanda Ar-Ge Merkezi test ve analiz olanaklarını sektörde ihtiyacı olan tüm firmalara dış hizmet olarak da sunmaktadır.

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi, inovasyonu daima önde tutarak genç, dinamik ve yenilikçi ekibi ile, tasarladığı ürünlerde müşterilerine en yüksek değeri sağlayan, doğaya saygılı ve uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ve geleceğe yön veren ürünler sunmaya devam etmektedir.

Ülkemizin ve Anadolu Isuzu’nun Ar-Ge niteliğini, ekonomik gücünü ve teknolojik düzeyini arttıracak projeler gerçekleştirmek başlıca hedefimizdir.