Anadolu Isuzu'dan Haberler

 • Anadolu Isuzu 2021 yılındaki yüksek performansı ile yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki güçlü büyümesini sürdürdü

  Anadolu Isuzu 2021 yılındaki yüksek performansı ile yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki güçlü büyümesini sürdürdü

  Anadolu Isuzu’nun 2021 yılı boyunca gösterdiği yüksek performans, şirketin yıllık mali sonuçlarına da yansıdı. Pandemi koşullarına rağmen yatırımlarını ve üretim faaliyetlerini kesintisiz sürdüren Anadolu Isuzu, yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki büyümesini sürdürdü. Anadolu Isuzu, 2020 yılına göre geçen sene yurt içi satışlarını %92 oranında artırırken, ihracat satışlarını ise %162 oranında yükseltti. Anadolu Isuzu’nun yıllık net satışlarındaki artış ise önceki yıla göre %116 olarak gerçekleşti.

  Devamını Oku
 • 2021’de midibüs-otobüs ihracatını %113 artıran Anadolu Isuzu, midibüste 18. kez ‘İhracat Şampiyonu’ oldu

  2021’de midibüs-otobüs ihracatını %113 artıran Anadolu Isuzu, midibüste 18. kez ‘İhracat Şampiyonu’ oldu

  Ürettiği yenilikçi modellerle dünyanın beğenisini toplayan Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) 2021 verilerine göre midibüs segmentinde 18. kez  “İhracat Şampiyonu” oldu. Aynı dönemde Türkiye’nin toplam midibüs ve otobüs ihracatı içindeki payını %17,2’ye çıkaran şirket, ihracat geçmişindeki en yüksek seviyeye ulaştı.

  Anadolu Isuzu’nun sadece midibüs ihracatındaki payı ise %52’ye ulaştı. 

  Devamını Oku
 • Türkiye’de satılan her 10 ‘orta sınıf’ kamyondan 4’ünü Anadolu Isuzu üretiyor

  Türkiye’de satılan her 10 ‘orta sınıf’ kamyondan 4’ünü Anadolu Isuzu üretiyor

  Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) 2021 verilerine göre yurtiçi pazardaki güçlü konumunu daha da pekiştirdi. OSD’nin 2021 yılına ilişkin verilerine göre Anadolu Isuzu, orta sınıf (6-16 ton) kamyon segmentindeki şampiyonluğunu yüzde 40 pazar payı ile 2021 yılında da sürdürdü. Isuzu orta sınıf kamyonlar, yüksek performanslı, çevreci motorlarının yanı sıra ticari kullanımda kritik öneme sahip olan dayanıklılık, güç ve ekonomik işletme maliyeti ve yüksek manevra kabiliyeti gibi önemli ölçütlerdeki avantajları ile rekabette öne çıkıyor.

  Devamını Oku
 • Anadolu Isuzu’dan Antalya’ya 15 adet Novolux midibüs teslimatı

  Anadolu Isuzu’dan Antalya’ya 15 adet Novolux midibüs teslimatı

  Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, Antalya’da faaliyet gösteren Zemzem Turizm’e 15 adet Isuzu NovoLux aracın teslimatını gerçekleştirdi. Isuzu NovoLux, sunduğu konforu, ekonomik işletme ve bakım maliyetlerinin yanı sıra çevreci, yüksek performanslı motoru ve manevra kabiliyetiyle turizm ve taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına cevap veriyor. 

  Devamını Oku
 • Anadolu Isuzu, küresel ‘Drive to Zero’ inisiyatifine katıldı

  Anadolu Isuzu, küresel ‘Drive to Zero’ inisiyatifine katıldı

  Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, ticari araçlar segmentinde sıfır emisyon doğrultusunda faaliyet gösteren küresel Drive to Zero inisiyatifine üye oldu. Anadolu Isuzu, üyeliğe kabul edilerek çevreci araçların üretimine olan kararlılığını da vurguladı. 

  Devamını Oku
 • Anadolu Isuzu’dan Gürcistan’a rekor midibüs ve otobüs ihracatı

  Anadolu Isuzu’dan Gürcistan’a rekor midibüs ve otobüs ihracatı

  Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu’nun, 2021 yılında Gürcistan’a gerçekleştirdiği 204 midibüs ve 20 otobüs ihracatı ile bu ülkede kullanımda olan Isuzu midibüs ve otobüs sayısı 500’e ulaştı. Anadolu Isuzu tarafından üretilen Novociti Life midibüs ve Citibus otobüsler üstün performanslı, dayanıklı ve çevreci motorları; ekonomik işletme maliyetleri ve yüksek manevra kabiliyetleri ile modern kentlerin ihtiyaçlarına yanıt verirken rekabette öne çıkıyor. 

  Devamını Oku
 • Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatı

  Anadolu Isuzu’dan İsrail pazarına 48 adet otobüs ve midibüs teslimatı

  Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticisi Anadolu Isuzu, Orta Doğu bölgesinin önemli pazarlarından İsrail’de faaliyet gösteren dört ulaşım operatörüne toplam 48 adet midibüs ve otobüsün teslimatını gerçekleştirdi. Araçların müşterilere teslimatı, ilk kez online bir teslimat töreni ile gerçekleştirildi.

  Devamını Oku
 • Design Türkiye Yarışmasında Anadolu Isuzu’ya ‘İyi Tasarım’ Ödülü

  Design Türkiye Yarışmasında Anadolu Isuzu’ya ‘İyi Tasarım’ Ödülü

  Anadolu Isuzu, çevre dostu CNG teknolojisi ile segmentinin öncüsü olan Kendo/Interliner CNG modeli ile Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri yarışmasında Ulaşım Araçları kategorisinde İyi Tasarım Ödülünü kazandı. Anadolu Isuzu’ya ödülü Design Week etkinliği kapsamında düzenlenen törenle verildi. 

  Devamını Oku
 • Anadolu Isuzu, elektrikli aracı NovoCITI VOLT’un ilk teslimatını Fransa’ya gerçekleştirdi

  Anadolu Isuzu, elektrikli aracı NovoCITI VOLT’un ilk teslimatını Fransa’ya gerçekleştirdi

  Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu elektrikli  midibüsü NovoCITI VOLT’un ilk yurtdışı teslimatını gerçekleştirdi. Fransa’da  toplu taşıma hizmetlerinde kullanılacak NovoCITI VOLT, elektrikli motoru ve etkileyici tasarımı ile kentlerin sıfır emisyon, düşük gürültü ve modernite gibi öncelikli taleplerine başarıyla yanıt veriyor.

  Devamını Oku
 • Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı

  Anadolu Isuzu’dan Anex Tour’a 17 yeni NovoLux otobüs teslimatı

  Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, Anex Tour’un filosuna eklediği 17 NovoLux otobüsün teslimatını 1 Aralık 2021 Çarşamba günü Antalya’da düzenlenen törenle gerçekleştirdi.  Türkiye’de ve dünyada önder Turizm operatörlerinden ANEX tour filosundaki mevcut Novolux’lere 17 adet daha ilave etti.

  Devamını Oku