Avrupalı Eskişehir’e Avrupalı CITIPORT

10/22/2015

Avrupa’nın en konforlu ve ergonomik otobüsü ödüllü CITIPORT Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin filosunda.

Kentiçi toplu taşıma filosunu Anadolu Isuzu’ nun ödüllü CITIPORT otobüsleri ile yenileyen Eskişehir  Büyükşehir Belediyesi, araçlarını  büyük  bir törenle teslim aldı.

Törende konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Otobüslerimiz Busworld Kortrijk Europe 2015 Otobüs Fuarı’nda Avrupa’nın en konforlu ve en ergonomik otobüsü ödülünü kazanan araçlar. Biliyorsunuz özellikle Avrupa’da kimse kimseye kolay kolay böyle ödüller vermez. Demek ki, şehrimize kazandırdığımız bu otobüsler Avrupa standartlarının bile üzerinde.  Biz beğendik, sizlerin de beğeneceğinizi ümit ediyorum” dedi.

CHP Eskişehir milletvekilleri Gaye Usluer, Utku Çakırözer ve Cemal Okan Yüksel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törende ilk konuşmayı Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan yaptı. Eskişehir’in gelişimine katkı veriyor olmalarının kendileri için gurur kaynağı olduğunu söyleyen Genel Müdür Arıkan şöyle konuştu;
"Gelişen modern şehircilik anlayışı ve uygulamalarınıza Anadolu Isuzu olarak katkıda bulunmaktan mutluyuz, gururluyuz. Modern Avrupalı kentimize   kent   içi toplu taşımacılığın Avrupa’nın da onayladığı en konforlu ve ergonomik aracını  sunuyoruz. Çünkü bugün teslimi yapılacak CITIPORT otobüslerimiz bir hafta önce ECW Büyük jürisi tarafından Avrupa’nın en   konforlu ve en ergonomik otobüsü seçildi. Isuzu Citiport, bu sene Busworld organizasyonundan ödül kazanan tek Türk otobüsü olarak çok büyük bir başarıya imza atmış oldu. Anadolu Isuzu olarak gurur duyuyoruz"
Daha sonra kürsüye gelen ve 40 otobüsün hizmete girmesiyle, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük hedeflerinden biri olan rahat, kaliteli, konforlu ve hepsinden önemlisi güvenli kent içi ulaşıma önemli bir katkı sağlamış olacaklarını söyleyen Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen Satın alınan otobüslerin 20 adedinin 12 metrelik, 20 adedinin ise 9 buçuk metrelik olmak üzere toplam 40 otobüs olduğunu ve  teslim alınan araçların birkaç gün içinde hizmete gireceğini belirtti.

Başkan Büyükerşen konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bugün teslim aldığımız ve birkaç gün içinde hizmete girecek olan otobüslerimiz ÇEVRE DOSTU EURO 5 otomatik şanzımanlı, güvenli ve klimalı. Ayrıca, belki de en önemli özelliği, engelli hemşerilerimiz için kullanımları son derece kolay. İniş binişlerde özel rampaları sayesinde aynen tramvaydaki gibi rahatça kullanılabiliyorlar. Birazdan incelerken de göreceğiz, otobüslerin içlerinde de yine aynen tramvaylarda olduğu gibi engelli hemşerilerimiz için özel bölümler bulunuyor"

Konuşmalar sonrası  Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Satış Direktörü Tunç Karabulut, Otobüs Satış Şefi Onur Çetinkaya, satışı gerçekleştiren Anadolu Isuzu Eskişehir Bayii Cemalettin Karaaytaç, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof Dr.Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir milletvekilleri Gaye Usluer, Utku Çakırözer ve Cemal Okan Yüksel, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan ile birlikte araçların sembolik anahtar teslimi gerçekleştirildi.

Tören sonrası teslim alının 40 otobüsün şehir turu büyük bir ligiyle izlendi.