Yönetim Kurulu

 • BaşkanTuncay ÖZİLHAN

  1996 yılında Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Başkanı olan Tuncay Özilhan’ın 1977 yılında Erciyas Biracılık Genel Müdürlüğü ile başlayan iş hayatı, Anadolu Endüstri Holding Bira Grubu Koordinatörlüğü, Anadolu Endüstri Holding Genel Koordinatörlüğü ve 1984 yılında atandığı Anadolu Endüstri Holding İcra Başkanlığı görevleri ile devam etti. 2007 yılından bu yana Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Özilhan, bu görevinin yanı sıra başta Anadolu Efes Biracılık ve Coca-Cola Satış ve Dağıtım olmak üzere birçok grup şirketinin yönetim kurulu başkanlıklarını da yürütmektedir. 2001 - 2003 yılları arasında TÜSİAD Başkanlığı görevini yürüten Tuncay Özilhan halen; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı, DEİK Yönetim Kurulu Üyeliği ile Türkiye–Rusya İş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı, Estonya Fahri Konsolosluğu ve Anadolu Efes Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir. Tuncay Özilhan, Japon hükümetince takdim edilen en önemli nişanlardan olan, “The Order of the Rising Sun, Gold and Silver Star (Altın ve Gümüş Yıldız, Yükselen Güneş Nişanı)” sahibidir.

 • Başkan Vekiliİbrahim YAZICI

  1949 yılında doğan İbrahim Yazıcı, 1975 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olmuştur. 1976-1979 yılları arasında ABD Atlanta Üniversitesi’nde iş idaresi üzerine yüksek lisans yapmıştır. 1982 yılından itibaren Anadolu Grubu şirketlerinde aktif görevler alan ve halen Anadolu Endüstri Holding (AEH) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten İbrahim Yazıcı, Grup şirketlerinin yönetim kurullarında Başkanlık, Başkan Yardımcılığı ve Üyelik görevlerini de sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ÜyeNilgün YAZICI

  1961 yılında İstanbul’da dogdu. 1978 yılında Kadıköy Kız Koleji’nden mezun oldu. 1978-81 yılları arasında ABD’de Atlanta, Georgia’da Oglethorpe Üniversitesi’nde İşletme ve Preston Üniversitesi’nde MBA (Uluslararası İşletme) eğitimleri aldı. 1995 yılından beri Anadolu Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeligi yapmakta olup, bir kızı ve bir oğlu vardır.

 • ÜyeSüleyman Vehbi YAZICI

  1947 İstanbul-Sarıyer doğumlu olan Süleyman Vehbi Yazıcı, Ortaokul ve Lise’yi Beyoğlu Tarhan Koleji’nde okuduktan sonra 1972 yılında İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Üniversite tahsili sırasında ve sonrasında aileye ait olan değişik Grup şirketlerinde çalışıp tecrübe kazandıktan sonra 1975-77 yılları arasında Çelik Motor A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’nde bulundu. Birçok Vakıf ve Dernek’te üyeliğinin yanında görevler de aldı. Üyesi olduğu bazı Vakıflar; Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Türk Kalp Vakfı, Göz Nurunu Koruma Vakfı, Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Kenan Evren Eğitim Kültür Vakfı, Bodrum Sağlık Vakfı gibidir. 1975 yılından itibaren Anadolu Endüstri Holding bünyesindeki şirketler de Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Süleyman Vehbi Yazıcı, evli olup, bir kızı ve bir oğlu vardır.

 • ÜyeHülya ELMALIOĞLU

  1962 yılında doğan Hülya Elmalıoğlu, 1979 yılında Özel Kadıköy Kız Koleji’nden mezun oldu. 1979-1980 yıllarında ABD’de dil eğitimi gören Elmalıoğlu, halen Anadolu Endüstri Holding ve Anadolu Grubu şirketlerinde yönetim kurulu üyesidir.

 • ÜyeTalip Altuğ AKSOY

  Talip Altuğ Aksoy, ABD’de Oglethorpe Üniversitesi’nden ekonomi lisans diplomasına sahiptir. Kariyerine 1995 yılında Anadolu Grubu Mali İşler Uzman Yardımcısı olarak başlamış, 1996 yılında Mali İşler Uzmanı olarak atanmıştır. 1998-2000 yılları arasında İnsan Kaynakları ve Fon Yönetimi Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2000-2003 yılları arasında Efes Sınai Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev alan Aksoy, Ocak 2003’te Efes Bira Grubu Ticaret ve İhracat Direktörü olmuştur. 2006 yılında Satınalma ve Lojistik Direktörü olarak Grup’taki kariyerine devam eden Aksoy, Haziran 2008’den 1 Kasım 2011 tarihine dek Efes Bira Grubu Tedarik Zinciri Direktörü olarak görev yapmıştır. Kasım 2011 itibarıyla atandığı Efes Türkiye Genel Müdürlüğü görevini 1 Ocak 2017 tarihine kadar sürdüren Talip Altuğ Aksoy, Anadolu Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir.

 • ÜyeSalih Metin ECEVİT

  1946 yılında doğan Metin Ecevit, 1967 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdikten sonra 1976 yılında Syracuse Üniversitesi’nden ekonomi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. 1967-1980 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı ve Gelirler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1980’den itibaren çalışmakta olduğu Anadolu Grubu’nda otomotiv şirketlerinde Genel Müdür, Murahhas Aza ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almış; 2006 yılında Otomotiv Grubu Başkanı iken grubun yaş yönetmeliği gereği emekli olmuştur. 1992-2004 yılları arasında İthal Otomobilleri Türkiye Mümessilleri Dernegi’nde Yönetim Kurulu Üyeligi ve Yönetim Kurulu Başkanlıgı yapmıştır. Halen Anadolu Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Yazıcılar Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Metin Ecevit evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ÜyeMehmet Hurşit ZORLU

  2004 yılında Coca-Cola İçecek Yönetim Kurulu Üyesi olan Hurşit Zorlu, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Toz Metal ve Türk Hava Yollarında çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1984 yılında Anadolu Grubuna bağlı Efes İçecek Grubunda Pazarlama uzmanı olarak göreve başladı. Efes İçecek Grubundaki kariyeri boyunca sırası ile Pazarlama şefi, Proje Geliştirme Müdür Yardımcılığı, Proje Geliştirme Müdürlüğü, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü gibi çeşitli görevler üstlendi. 2000-2008 yılları arasında Efes İçecek Grubu Mali İşler ve Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü, 2008-2013 yılları arasında Anadolu Grubu Mali İşler Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2013-2017 yılları arasında Anadolu Grubu İcra Başkan Yardımcısı olarak görevine devam eden M. Hurşit Zorlu, Şubat 2017 itibarıyla Anadolu Grubu İcra Başkanlığı görevine atanmıştır. Aynı zamanda Anadolu Grubu’nun çeşitli şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Zorlu ayrıca Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde (TKYD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Yatırımcı İlişkileri Derneği’nde (TUYİD) Yönetim Kurulu üyesi olarak görev üstlenmiştir.

 • Bağımsız ÜyeAhmet Cemal DÖRDÜNCÜ

  1953 yılında İstanbul’da doğan Ahmet C. Dördüncü, Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Mannheim ve Hannover Üniversitelerinde lisansüstü çalışmaları yapmıştır. İş hayatına Almanya’da Claas OHG firmasında başlayan Dördüncü, 1984-1987 yılları arasında Türkiye’de Mercedes Benz A.Ş. firmasında kariyerine devam etmiştir. 1987 yılında Sabancı Grubu’na katılmış ve 1998 yılına kadar Kordsa A.Ş.’de çeşitli görevler üstlenmiştir. 1998 yılında Grubun DUSA firmasında, DUSA Güney Amerika ve daha sonra DUSA Kuzey Amerika’da Genel Müdür/Başkan olarak çalışmıştır. 2004 yılında H.Ö. Sabancı Holding A.Ş. Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Grup Başkanlığı görevinin ardından, 2005-2010 yılları arasında H.Ö. Sabancı Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ocak 2013’ten bu yana Akkök Holding’in İcra Kurulu Başkanı olan Ahmet C. Dördüncü, SAF GYO, Gizem Frit’in Yönetim Kurulu Başkanlıklarının yanı sıra, Akkök Holding ve çeşitli Akkök Grup Şirketlerinin Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır. Dördüncü, Anadolu Isuzu yanında Coca- Cola İçecek A.Ş., Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. ve International Paper Co. Şirketlerinde de Yönetim Kurulu Üyesidir.

 • Bağımsız ÜyeKamil Ömer BOZER

  1958 İstanbul doğumlu olan Ömer Bozer, ODTÜ İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Georgia State Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesini almıştır. Çalışma hayatına 1983 yılında Koç Grubu’nda yetiştirme elemanı olarak başlayan Bozer, sırasıyla Maret ve Düzey Pazarlama’da yöneticilik yapmış ve 2002’de Migros Genel Müdürü olmuştur. Bozer, Koç Grubu’nda 2005–2006 yılları arasında Gıda, Perakende ve Turizm Grubu Başkanlığı, 2006–2008 yılları arasında Gıda ve Perakende Grubu Başkanlığı, 2008–2011 yılları arasında ise tekrar Gıda, Perakende ve Turizm Grubu Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir. Kamil Ömer Bozer, 14 Mayıs 2012 tarihinden itibaren Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

 • ÜyeRyutaro MASHIKO

  Mahiko 1983 yılında Niigata Üniversitesi Hukuk bölümünden diploma almıştır. Sn. Ryutaro Mashiko çalışma hayatına 1983’de Tokyo’da Itochu Corporation’da başlamıştır. 1994 yılında Itochu Corporation Tayland’da Makine Departmanında görevine devam ettikten sonra 2007 yılında ITOCHU Vietnam ofisinde Genel Müdür yardımcılığına getirilmiştir. Sn. Ryutaro Mashiko 2011 yılından itibaren Itochu Corporation Genel Merkez de Plan Proje Departmanı Yöneticisi olarak görev yapmış olup Itochu Corporation’ın çeşitli ve başarılı altyapı projelerine imza atmıştır. Ryutaro Mashiko 1 Nisan 2014 tarihinden itibaren Itochu Corporation Türkiye Genel Müdür’ü olarak görevine devam etmektedir.

 • ÜyeYasuyuki NIIJIMA

  Yasuyuki Niijima Saitama şehrinde doğmuştur. Tokyo Keio Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına 1983 yılında Isuzu Motors Limited’de başlamıştır. Isuzu Motors’da Yurtiçi Satış Müdürlüğü görevinden sonra sırasıyla Kamyon Kasası İş Geliştirme Bölümü’nde Grup Liderliği, Isuzu Motors Amerika’da Kurumsal Planlama Başkan Yardımcılığı ve Yurtiçi İş Geliştirme Müdürlüğü yapmıştır. Daha sonra Isuzu Network Co. Limited’in Yurtiçi İş Geliştirme Bölümü’nde Genel Müdürlük ve Isuzu Motors Limited’in Uluslararası Satış Departmanı’nda Genel Müdürlük görevlerini yürüten Yasuyuki Niijima; kariyerine Isuzu Motors Limited’de Uluslararası Satış Departmanı’nda Başkan Vekili olarak devam etmektedir.

 • ÜyeHiroko YAGUCHI

  Hiroko Yaguchi Tokyo’da doğmuştur. Tokyo Sophia Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına 1986’da Isuzu Motors Limited Japonya’da başlamıştır. Sırasıyla 1998-2001 yılları arasında Isuzu Motors Limited Panama Ofisi Genel Müdür Asistanlığı, 2011-2014 yılları arasında Güneydoğu Asya Grubu Uluslararası Satış Departmanı Grup Liderliği, 2014-2016 yılları arasında Avrupa Grubu Uluslararası Satış Departmanı Grup Liderliği görevlerini yürüten Hiroko Yaguchi 2016 kariyerine Isuzu Motors Limited Japonya’da Uluslararası Satış Genel Müdürü olarak devam etmektedir.

 • ÜyeTakuya KAWAI

  Takuya Kawai 1973 yılında Japonya’nın Osaka şehrinde doğmuştur.Tokyo Keio Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra 2004-2005 yıllarında Itochu Corporation Orta Doğu Bölümü Otomotiv Departmanında satış temsilcisi olarak, 2005-2009 yılları arasında Vehicles Middle East Co. Bahreyn ve Vehicles Middle East FZCO Dubai’de genel müdür yardımcısı olarak çalışmıştır. Daha sonra sırasıyla 2009-2010 yıllarında Itochu Corporation Tokyo Isuzu İnşaat Makineleri Bölümünde iş görevlisi, 2010-2014 yılları arasında Isuzu Motors Sales Ltd.’de kurumsal memur, 2014 yılı Eylül ayına kadar ise Itochu Corporation’da Türk ticari araçların pazarlanması görevinde bulunmuştur. Ekim 2014 döneminden itibaren Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür danışmanı olarak görev yapan Takuya Kawai, evli olup iki çocuk babasıdır.